Kdo byl svatý Hubert? Pokud prodáváte luky, terče, stroje či výbavu pro práci v lese, řezničíte, máte kožešnickou firmu, dodáváte vědcům kalkulačky, soustružíte, brousíte čočky nebo se zabýváte myslivostí, mohl by svatý Hubert zajímat vaše čtenáře, posluchače či diváky.

Svatý Hubert byl franským biskupem, zakladatelem města Lutychu a křesťanským svatým. Wikipedie praví, že „Podle legendy se náboženskému životu zasvětil po setkání s jelenem na honu, a je proto patronem lovců a myslivců.“ Zapátráte-li trošku více, zjistíte třeba, proč si jej za patrona vybrali i lesní dělníci, optici a soustružníci, matematici, lučištníci, kožešníci i řezníci.

Na vsích dodnes obyvatelé skotačí na Svatohubertských tanečních zábavách. Svátek svatého Huberta je fajn příležitostí pro informování publika, proč vlastně zábavy nesou jeho jméno, a z jakého důvodu je patronem tolika řemesel.

Ujmete se toho na svém blogu?


Ukázat další obsahové tipy pro advent a Vánoce.

 

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: https://mariankabele.cz/
Stratég obsahu, fotograf a copywriter
Tvořím obsahové audity a průzkumy konkurence, sestavuji strategie, analyzuji efektivitu obsahu. A také o něm bloguji. Kromě toho fotím a píšu.