V předvečer svátku svatého Mikuláše české i moravské domácnosti navštěvují Mikuláš, čerti a andělé. Jak se na jejich návštěvu připravit? A co dospělí, hrozí jim nášup od čerta?

Během večera 5. prosince většina dětí doma vyčkává návštěvu skupinky – Mikuláše, čerta a anděla. Čertů i andělů bývá někdy v partičce více. Hodné ratolesti, které ukáží svůj básnický nebo zpěvácký um, Mikuláš pochválí a obdaruje. Zlobivé děti možná čerti strčí do pytle.

Sepište do článku na obsahovém blogu, kdo vlastně svatý Mikuláš byl a jak tradice navštěvování domácností vznikla? Jakým způsobem k sobě trojici pozvat domů? A co dospěláci, dostanou od čerta na zadnici nebo je Mikuláš pochválí?

V posledních letech si totiž předvečer svátku užívají s malými dětmi i odrostlejší. Jen místo dětských sladkostí se vzájemně obdarovávají lahodným mokem a jinými dárečky.

Poraďte čtenářům blogu, kde mikulášskou trojku sehnat, jak na ni připravit své děti, a které mikulášské trendy jsou mezi dospělými teď v módě.


Ukázat další obsahové tipy pro advent a Vánoce.

 

Marián Kábele
Autor: Marián KábeleWeb: https://mariankabele.cz/
Stratég obsahu, fotograf a copywriter
Tvořím obsahové audity a průzkumy konkurence, sestavuji strategie, analyzuji efektivitu obsahu. A také o něm bloguji. Kromě toho fotím a píšu.