Poštovní skříňky v kavárně jako tahák na stálé hosty.

Jeden kavárník zřídil pro stálé návštěvníky své kavárny něco podobného jako jsou poštovní schránky v bytových domech. Poblíž věšáku na kabáty je ve stěně několik malých vkusných skříněk. Stálý návštěvník kavárny dostane k užívání poštovní skříňku zdarma jako privilej, k ní klíček. Na skříňku si umístí svoji navštívenku. Mohly by schránky pro stálé hosty fungovat i dnes? Zjistěte v článku.

Vintage marketing: No use, Mac. It's a FORD V8.

Jak v roce 1936 markeťáci společnosti FORD propagovali nový osmiválec? Vzali si na pomoc dva psy. Jeden povídá druhému: „No use, Mac. It’s a FORD V8.“ Tedy něco jako „Vykašli se na to, Meku, to je nový Fordův osmiválec, ten nemá smysl honit.“ Podívejte se, jak celý inzerát vypadal, včetně komentáře tehdejších redaktorů podnikatelského magazínu.

Kancelář v roce 1940. Aplikujte mystery shopping.

Je to trochu divné, ale je dosti šéfů, kteří tak nikdy neučinili – nikdy nezavolali svou vlastní kancelář. Dozvěděli by se velmi snadno a bezpečně, zda telefonistka hlásí správným způsobem firmu. Možná, že jí to dosud nikdo neřekl, a poněvadž je firma předlouhá, objevila si třeba svou vlastní zkratku. Proč tak činiti?